VKontakte de locuri de muncă administrator sau hobby, locuri de muncă directe România

Era despre acest tânăr de comerț pe internet vor fi discutate în acest articol. De asemenea, la sfârșitul acestui post, vă vom arăta cum să deveniți un administrator VKontakte.

Înainte de a vorbi despre responsabilități sotsadminov VC, vrem să clarifice faptul că nu există nici o confuzie: câștiguri în VKontakte fi diferite.

Există destul de multe site-uri care oferă pentru a câștiga pe faptul că, pentru o mică taxă pentru a face un acțiuni aparent elementare, care sunt deja fac cele mai multe dintre utilizatorii Vkontakte. De exemplu, veți fi plătit pentru aderarea la grup, aplicarea „place“, repost setul de publicații la peretele său. Pare a fi o acțiune destul de nevinovat. Dar ceea ce este rezultatul?

Ei bine. În contrast cu „câștigurile“ discutabil administratorul de lucru descris mai sus-BK - destul de un loc de muncă serioasă și plătită.

Cine este administratorul VKontakte și atribuțiile

Administratorul de responsabilități Vkontakte includ:

Trebuie avut în vedere faptul că, în funcție de obiectivele unei comunități, cerințele de administrator Vkontakte poate varia.

Administrator Abilitati VC

Amploarea responsabilităților și abilități de administrator VKontakte, precum și gradul de posesiunile lor, dependente de anumite comunități, pe care o conduce, și sarcini care sunt puse în fața acestor comunități, proprietarii lor - companii sau persoane fizice.

Dacă e divertisment public (care pe VC foarte mulți), atunci aceasta. În cazul în care proprietarul grupului este o afacere mică sau infobiznesmen - este o alta. În cazul în care comunitatea este reprezentativ pentru VKontakte unui brand, de exemplu, compania străină mare, atunci există obiective și priorități foarte diferite.

Potențialii angajatori administratori Vkontakte

Cine are nevoie de administratori VKontakte?

Conform celor de mai sus, devine clar: sotsadminy necesită o mulțime de afaceri.

De exemplu, angajatorul poate fi o comunitate preexistent, care a apărut poziția deschis pentru orice motiv. De asemenea, poate fi o varietate de site-uri care au decis să se deplaseze în mod activ în VKontakte. Ar putea fi întreprinderi mici, care lucrează în diverse domenii (comercianți cu amănuntul on-line, vânzătorii de tot felul de bunuri de larg consum, companiile din sectorul serviciilor).

Nu sunt multe domenii de activitate pentru care rețelele sociale nu sunt adecvate. Acest lucru este în primul rând echipament industrial, bunuri de afaceri, articole importante, care sunt achiziționate de o singură dată. Dacă găsiți un client într-o astfel de sferă, atunci există riscul ca aceasta nu funcționează, și nu va fi mulțumit cu munca ta.

Prin urmare, în orice caz, la selectarea angajatorilor administrator Freelance ar trebui să fie abordată în mod deliberat.

Nivelul de administratori de plată Vkontakte

Ce fel de salariu al administratorului VKontakte?

De fapt, nu există nici un singur răspuns. La fel ca și în alte profesii, plata depinde de dvs. calificările, experiența, domeniul de aplicare al taxelor efectuate, numărul de ore de lucru pe zi. Și, desigur, pe cât de bine știi cum să negocieze cu angajatorii în condiții avantajoase.

VKontakte administrator, a absolvit cursul (vezi. De mai jos), pot beneficia de o plată în valoare de 200-300 de ruble pe oră. Mai mult, nivelul plăților ar putea crește în mod semnificativ.

Cine poate deveni un sotsadminom succes pe VC?

Pentru cine munca este administratorul cel mai potrivit VKontakte?

Sincer vorbind: pentru mulți oameni. Dar nu pentru toată lumea.

Funcția de administrator VKontakte este foarte potrivit pentru cei care nu doresc să depindă de munca de birou. Acesta poate fi liber-profesioniști, mame tinere, precum și cei care doresc să obțineți cariera mai mult ca soluție de rezervă sau fracțiune de normă de lucru.

Atunci o privire la cerințele pentru sotsadminam și întrebați-vă:

Dacă vreunul dintre voi sunt jenat de aceste întrebări, atunci administratorul profesiei de la Veneția - nu pentru tine.

Cum să învețe administratorul profesie VKontakte?

Dacă răspunsul este „Da!“, Atunci cel mai bun pariu este de a contacta cel mai mare din RuNet un centru de formare specializat Natalia Odegova „1day1step“, care, de fapt implicat în predarea administratori Vkontakte.

Orice om care a trecut cu succes cursul administratori Vkontakte, în centrul de formare certificat „1day1step“ este eliberat. De obicei, cursul, studenții sunt clienți chiar și în timpul formării. Dar, în orice caz, toți administratorii de certificate Vkontakte obține posibilitatea de a plasa contactele pe un site special, în cazul în care angajatorii caută administratori ei înșiși. Și, de regulă, solicitări din partea angajatorilor este mai mare decât administratorii VC disponibile în prezent.

Du-te la pagina centrului de formare „1day1step“. semneze pentru formare și - vă dorim un administrator de cariera de succes VKontakte!